fbpx
Arnavutköy Kampüsü

Arnavutköy Ortaokulu

GÜVENLİ VE ÖZENLİ BİR EĞİTİM İÇİN TEMEL BİLİMLER ORTAOKULU YETER
Okullarımızda öğrencilerimizi bilimsel yöntemlerle ve deneyimli eğitim kadrolarımızla başarılı ve çalışkan bireyler olarak hayata hazırlarken, başka bir açıdan da sınavlara en iyi şekilde hazırlayarak hedeflerine ulaşmalarını sağlıyoruz.

 

Bire bir eğitim ve bire bir ilginin en iyi şekilde sağlandığı ‘’ Butik Okul’’ prensibiyle hizmet veren okulumuzda tam gün sınıflar ve sınıflar 22 kişiliktir.
5.sınıftan itibaren haftalık konu tarama testi
5.sınıftan itibaren ünite değerlendirme sınavı
5,6,7,8. sınıflarda Matematik, Fen ve Türkçe ders saatleri arttırılmıştır. Öğrencilerimize dışarıdan hiçbir ilave çalışmaya ihtiyaç duymayacakları şekilde hazırlık takviyesi verilmektedir.
Öğrenciler için evde ödev yapma ve kitap okuma süreleri belirlenir.
Okulumuz öğrencilerinin en büyük avantajı dershaneye ve özel derse kesinlikle ihtiyaç duymamalarıdır. Dershane ya da özel derse gidecekleri ek zamanı, kişisel gelişmeleri için kullanma şansına sahiptir.
ORTAOKUL TEMEL VE UYGULAMALI DERSLER

TEMEL DERSLER

FEN VE TEKNOLOJİ
Fen ve teknoloji dersinde öğrencinin fen ve teknolojinin doğasını anlaması amaçlanır. Fen bilimleri olarak bilinen fizik, kimya ve biyoloji bilimleri arasındaki ilişkiyi anlayan öğrencinin bu ilişkiyi teknoloji ile bütünleştirmesi istenir.
MATEMATİK
Okulumuzda matematik öğretiminin temel amacı; öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını dikkate alarak matematiği sevmelerini sağlamak, çocuklarımızın bilgi, kavrama, analiz, sentez, değerlendirme yapabilme güçlerini geliştirmek, eleştirel ve yaratıcı düşünme becerisini onlara kazandırabilmektir.
TÜRKÇE
Okulumuzda Türkçe dersleri öğrencilerin okuma anlama becerilerini geliştirmeyi esas almaktadır. Bununla birlikte sınavlara yönelik dil bilgisi öğretimi de gerekli sınırlamalar çerçevesinde yapılmaktadır. Türkçe dersinin kazanımlarını pekiştirmek amacıyla okulumuzda konunun özelliğine göre hazırlanan ders içi etkinlikler, akıllı tahta destekli işlenişler, yazma çalışmaları, ofis dersleri, münazaralar ve geziler başta olmak üzere çeşitli teknikler kullanılmaktadır.
SOSYAL BİLGİLER
Sosyal bilgiler dersinin amacı ; öğrencinin karşılaşabileceği sorunların çözümünde kullanabileceği bilgi, tutum ve becerilerini geliştirerek yaşadığı toplumla uyum içinde olmasını sağlamaktır.

UYGULAMALI DERSLER

BEDEN EĞİTİMİ
Beden Eğitimi programı öğrencilerin sportif beceri gelişimlerinin yanı sıra fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimlerini sağlamayı hedefler. Koşular, atlamalar, atmalar, yürüme, sıçramalar, yuvarlanma ve dayanmalı aşmalar, kaldırma ve taşımalar, tırmanmalar, asılma ve sallanmalar, denge alıştırmaları, top alıştırmaları, Beden Eğitimi ve Spor Sağlık Bilgileri teorik ve uygulamalı olarak öğretilir.
GÖRSEL SANATLAR
Öğrenciye geliştirme yetisi kazandırmak, yaratıcı, duyarlı, kendine güvenen, çevresini inceleyen araştıran, ayıklayan gözle bakmasını bilen duygu ve sezgilerini ifade eden, yorumlayan, olumlu ilişkiler kuran, işbirliğine dayalı öğrenme tekniklerini geliştiren ilkelere, sanata ve kültürel değerlere saygılı ve genel kültür sahibi bireyler yetiştirir.
MÜZİK
Müzik eğitimindeki temel amaç, çocukta müzik sevgisini uyandırmak, hayal dünyasında müzik imgesini geliştirmek, ritim duygusunu ve kulak duyarlılığını kesinleştirmektir.
ROBOTİK VE KODLAMA
Günümüzde kullanılan her türlü teknoloji ve hizmetin temelinde kodlama ve bilgisayar temelli sistemler yatıyor. Birbirleriyle ilişkilendirilen anlamsız tüm işaretler ve rakamların birleşiminden son teknolojik ürünlerden programlara kadar çeşitli alanlarda kullandığımız akıllı sistemler çıkıyor. Geniş ve uçsuz bucaksız bir kod dizilimi ile Dünya üzerindeki her noktayı canlı izleyebiliyor hatta Uzay’a bile çıkabiliyoruz.
HALK OYUNLARI
Birincil görevimiz Türk Halk Oyunlarını öğrenmek, öğretmek ve tanıtmaktır. Buna paralel olarak, gençlerin örf, adet, gelenek ve göreneklerimizi özümsemesini sağlamaktır.
ZEKA OYUNLARI
Zekâ oyunları dersinde öğrencilerin zekâ potansiyellerini tanıması ve geliştirmesi, problemler karşısında farklı ve özgün stratejiler geliştirmesi, hızlı ve doğru karar vermesi, sistematik bir düşünce yapısı geliştirmesi, zekâ oyunları kapsamında bireysel, takım halinde ve rekabet ortamında çalışma becerileri geliştirmesi ve problem çözmeye yönelik olumlu bir tutum geliştirmesi amaçlanmaktadır.

ÖDEV POLİTİKASI

GÜNLÜK ÖDEVLER
TEMEL BİLİMLER KOLEJLERİNDE kolejinde günlük ödevler ,okul saatleri içerisinde yapılır , öğrenci evde ödeve vakit ayırmaz Böylece öğrenci dinlenmeye, vakit bulur, entelektüel gelişimini sağlar ve ailesi ile nitelikli zaman geçirir. Öğrenciye okul dışı zamanları için kitap okuma sosyal sorumluluk projelerine katılma, ilgi alanıyla ilgili araştırma yapma gibi görevlendirmeler verilir.
HAFTALIK ÖDEVLER
TEMEL BİLİMLER KOLEJLERİNDE öğrencinin hafta sonlarını verimli geçirebilmeleri için Cuma günleri her dersten haftalık ödev tekrar testleri verilir. Bu ödev testlerinin kontrolü sonraki haftanın ilgili ilk dersinde kontrol saatinde yapılır
*Hafta içi işlenen konuları tamamlamaya ve öğrenilen bilgileri uygulamaya yönelik hafta sonu ödevleri,
*Her ünite sonunda, konunun bütünüyle çalışılması ve daha iyi kavranması için ünite sonu ödevleri,
*Her bir konu bitiminde quiz yapılır.
*Hafta sonu programlarında ve etütlerde yaz tatili için okunacak kitap listeleri ve yaz ödev kitapçıkları verilir.
*Hafta sonu programlarında ve etütlerde verilen ödevler mutlaka kontrol edilir. Yapamadıkları veya yanlış yaptıkları ödevler, öğretmenlerinin denetiminde öğrencilere tamamlatılır.
5. sınıftan, 9.sınıfa kadar yoğun İngilizce göstermektedir.

Sosyal Kulüplerimiz

* Yüzme
* Buz Pateni
* Robotik ve Kodlama
* Görsel sanatlar
* Akıl ve Zeka Oyunları
* İngilizce ve İlave Yabancı Dil
* Fotoğrafçılık ve Gezi
* Futbol, Voleybol ve Basketbol Akademi
* e- Spor

"Eğitime Temelden Başlayın"
Temel Bilimler Okulları Ortaokul, Anadolu Lisesi, Teknoloji ve Tasarım Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi alanlarında binlerce öğrenciye eğitim vermekte. Siz de gelecekte hedeflerinize ulaşmak için Temel Bilimler Okullarını seçin. Kaliteli bir eğitim alarak geleceğinize yön verin.

Duyurulardan Haberdar Ol

2018  ©  Tüm Hakları Saklıdır. Temel Bilimler Koleji. | Web Tasarm: Sparfly LLC