fbpx
Arnavutköy Kampüsü

Arnavutköy Tasarım ve Teknoloji Lisesi

Her geçen gün eğitim sektörüne farklı yatırımlar yapan TEMEL BİLİMLER KOLEJLERİ Tasarım ve Teknoloji Liselerinde de sektörün öncülüğünü yapmaktadır. Sadece teknoloji ve tasarım lisesi olarak şu an 3 ayrı kampüsü bulunan TEMEL BİLİMLER KOLEJLERİ Arnavutköy, Gaziosmanpaşa ve Habipler kampüsleri ile hizmet vermektedir.
Habipler Kampüsümüzün bulunduğu ortam 1500 öğrencimize, Arnavutköy ve Gaziosmanpaşa Kampüslerimiz ise 1000 er öğrencimize eğitim verebilecek kapasitededir. Teknik derslerini bilgisayar laboratuvarlarında, seminer ve sosyal etkinliklerini konferans salonundan, beden eğitimi derslerini ve tüm spor aktivitelerini uygulamalı olarak spor salonundan yararlanarak gerçekleştirmektedir.
Tüm kampüslerimiz ileri teknoloji ile donatılmıştır. Çağdaş eğitim anlayışına sahip alanında uzmanlaşmış vizyon sahibi öğretmenlerimizle, toplumun ihtiyaçları doğrultusunda ahlaklı ve kendine güvenen, donanımlı ve erdemli, mesleki yeterliliğe ulaşmış, ülkemizi geleceğe taşırken kendisi içinde rahat bir yaşam tarzı sağlayabilecek bireyler yetiştirmek amacındayız.
Ayrıca Tasarım ve Teknoloji liselerimizin eğitim ücretinin tamamı % 100 devlet destekli olduğu için eğitimde herhangi bir ücret talep etmemekteyiz. Okulumuza kayıtlı olan her öğrencimiz, eğitimine okullarımızda devam ettiği sürece devletin vermiş olduğu teşvikten 4 yıl boyunca faydalanarak eğitim hayatına devam etmektedir.
Amacımız, Öğrencilerimizin meslekleri ile ilgili en son teknolojiye göre donatılmış atölye ve laboratuvarlarda eğitimlerini alarak, sanayide görev alabilecek teknik eleman olmalarının yanı sıra kendilerini daha da geliştirerek üst seviye eğitimler sonucu mesleklerinde uzman kişiler olmalarıdır.
Ar-ge çalışmalarımızla öğrencilerimizi araştırmaya, projeler üretmeye ve ürettikleri projeler ile yarışmalara katılmaya teşvik etmekteyiz.
Meslek dersleri uygulama rahatlıkları ve pratikleri açısından kurumsal ve kendini alanlarında ispatlamış firmalar ziyaret edilerek, çalışma ortamları gözlenerek ve orada alanlarında uzman kişilerden bilgiler alarak pekiştirilmektedir.

İç Mekan Teknik Ressamlığı

İç mekân ressamlığı, meslek elemanının sahip olduğu iç mekân yerleşimlerini planlama ve bilgisayarla çizme yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretimin verildiği daldır. Binaların iç kısımlarının düzenlenmesi için sanat ve teknolojiyi kullanarak teknik çizim yapabilen kişidir.

İç Mekan Teknik Ressamlığı

Mimari Yapı Teknik Ressamlığı

İnşaat teknolojisi alanında mimari proje çizimi, röleve ve maket yapan kişidir. Mimari yapı teknik ressamlığı, şekil ve uzay ilişkilerini görebilen, ellerini ve gözlerini eş güdümlü olarak kullanabilen kişiler olmalıdır. Çizim yeteneğine sahip kişiler olmalıdır. Bu alanda verilen eğitim meslek liselerinin yapı inşaat programında 2005/2006 yıllında verilmeye başlamıştır.

Mimari Yapı Teknik Ressamlığı

Statik Yapı Teknik Ressamlığı

İnşaat teknolojisi alanında mimari projeleri hazır olan çizimlerin, betonarme ve statik projelerini el veya bilgisayarla çizebilen ve bu çizimlerin çıktıları doğrultusunda proje katlaması yaparak proje dosyası oluşturabilen nitelikli kişidir.

 

Statik Yapı Teknik Ressamlığı

Yapı İç Mekan Dekorasyonu

Binaların iç kısımlarının düzenlenmesi için sanat ve teknolojiyi kullanarak teknik çizim yapabilenkişidir.

– Yapılacak işlerin planını hazırlar veya hazır planı yorumlar ve uygular,
– Boş bir mekânın elektrik, su vb. donanım ihtiyacını da belirler,
– Mekâna uygun türde ve miktarda yapı malzemesini seçer,
– Kullanılacak malzemelerin hesabını yapar,
– Teknik çizim yapar,
– Özgün iç mekân tasarımları yapar.

Yapı İç Mekan Dekorasyon

Gıda Teknolojileri Bölümü

Gıda teknolojisi programının amacı gıda hammaddeleri ve gıdaların bileşimi, gıda işleme, fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik kalite kontrolü, gıda güvenliği ve gıda mevzuatı hakkında teorik ve pratik bilgilere sahip olan, bu bilgi birikimi ile gıda sanayinde üretim ve kalite kontrol laboratuvarlarında ‘’Gıda Teknikeri” unvanı ile çalışabilecek insan gücünü yetiştirmektir.

 

 

Gıda Teknolojileri Bölümü

"Eğitime Temelden Başlayın"
Temel Bilimler Okulları Ortaokul, Anadolu Lisesi, Teknoloji ve Tasarım Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi alanlarında binlerce öğrenciye eğitim vermekte. Siz de gelecekte hedeflerinize ulaşmak için Temel Bilimler Okullarını seçin. Kaliteli bir eğitim alarak geleceğinize yön verin.

Duyurulardan Haberdar Ol

2018  ©  Tüm Hakları Saklıdır. Temel Bilimler Koleji. | Web Tasarm: Sparfly LLC