fbpx
Kağıthane Kampüsü

Seyrantepe Sağlık Lisesi

Temel Bilimler Koleji Seyrantepe Sağlık Meslek Lisesi ülkemizde hızla büyüyen sağlık sektörünün ihtiyaç duyduğu bilgili, hoşgörülü, teknolojiyi kullanabilen ve sağlık alanındaki gelişmeleri yakından takip eden nitelikli sağlık personelleri yetiştirme amacıyla Temel Bilimler Koleji bünyesinde kurulmuştur.
İlk günden itibaren Milli ve manevi değerlerimizi bilen,sağlığın evrensel kurallarını benimseyen gençler yetiştirerek topluma kazandırmak için çıktığımız yolda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz.
Gelecek vizyonumuz doğrultusunda çocuğunuzun eğitim planlamasını birlikte yapmak üzere siz değerli velilerimizi okulumuzda ağırlamaktan mutluluk duyarız.

SAĞLIK SEKTÖRÜ HIZLA BÜYÜYOR

NİTELİKLİ SAĞLIK PERSONELLERİ TEMEL BİLİMLER KOLEJİN DE YETİŞİYOR

Ülkemizde son yıllarda gerek devlet gerekse özel sektör tarafından sağlık sektörüne çok ciddi ve büyük yatırımlar yapılmaktadır.
Sağlık sektörünün hızla büyümesiyle beraber bu alanda çalışacak nitelikli sağlık personeline duyulan ihtiyaç da her geçen gün artmaktadır.
Okulumuz bir taraftan sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirirken diğer taraftan vermiş olduğu üst düzey sağlık eğitimiyle öğrencilerimizin sektörde başarılı bir şekilde kendilerine yer edinmelerini sağlamaktadır.

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE İŞ BULMAK DAHA DA KOLAYLAŞIYOR

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDA ŞEHİR HASTANELERİ YÜKSELİYOR

Yakın bir gelecekte tamamlanması planlanan Şehir Hastaneleri projesiyle ülkemiz sağlık hizmetleri alanında büyük bir adım daha atmış olacak.
Bu sayede Sağlık Meslek Lisemizden mezun olan öğrencilerimiz çok daha iyi koşullarda çalışma imkanı bulacaktır.

UYGULAMALI EĞİTİMLERİMİZ SAYESİNDE ÖĞRENCİLERİMİZİN YAPARAK VE YAŞAYARAK ÖĞRENMELERİNİ SAĞLIYORUZ

Öğrencilerimiz okulumuzda bulunan uygulama sınıflarımızda mesleğin gerektirdiği bütün kazanımları eğitim maketlerimiz üzerinde uygulayarak öğreniyor.Bu sayede hem kendilerine olan güvenleri ve mesleğe ilgileri artıyor hem de gerçek hastalar üzerinde yapacakları uygulamalara hazır hale geliyorlar.

ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİNDE STAJ EĞİTİMİ

Teorik bilgilerini okulumuzda alan öğrencilerimiz 11.sınıftan itibaren haftanın belirli günlerinde anlaşmalı olduğumuz tam teşekküllü devlet hastaneleri ve özel hastanelerde staj görmeye başlıyorlar. Stajları süresince hastanelerimizde görev yapan doktor ve sorumlu hemşirelerin gözetiminde öğrendikleri bilgileri uygulama imkanı bulan öğrencilerimiz 4 yıllık eğitimlerinin ardından okulumuzdan sağlık sektöründe rahatlıkla kendilerine yer bulabilecek şekilde mezun oluyorlar.

TEMEL BİLİMLER SAĞLIK MESLEK LİSESİNDE AKADEMİK EĞİTİM

HEDEF 4 YILLIK ÜNİVERSİTE

Okulumuzda Sağlık Meslek Derslerinin yanı sıra Matematik,Fizik,Kimya,Biyoloji,Tarih,Coğrafya ve Edebiyat dersleri de ileri seviyede öğretilmekte ve 4 yıllık üniversiteler için hazırlık çalışmaları yapılmaktadır.

TEMEL BİLİMLER SAĞLIK MESLEK LİSESİNDE İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Ülkemizde sağlık sektörünün hızla büyümesiyle birlikte sağlık turizminde de ciddi bir artış söz konusu.9.Sınıftan itibaren Mesleki İngilizce derslerimizle öğrencilerimizin yabancı hastalarla rahatlıkla iletişim kurabilecekleri seviyeye gelmelerini sağlıyoruz.Bu sayede okulumuzdan mezun olan öğrenciler hastanelerin personel alımlarında öncelikli bir yere sahip oluyor ve daha kolay iş bulabiliyorlar.

TEMEL BİLİMLER SAĞLIK MESLEK LİSESİNDE REHBERLİK HİZMETLERİ

Sınavlara hazırlık yapan öğrencilerin en büyük sorunu öğrenmeye hazırlık sürecini bilememektir.
Bu sebeple okulumuz rehberlik servisinin yürüttüğü çalışmalar kapsamında öğrencilerin bireysel öğrenme farklılıkları tespit edilip sınıf öğretmenleri ve ders öğretmenleriyle hazırlanan özel programlar sayesinde öğrencilerimizin etkin bir şekilde öğrenme faaliyetlerini gerçekleştirmelerini sağlıyoruz.

TEMEL BİLİMLER SAĞLIK MESLEK LİSESİNDE SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Okulumuzda öğrenim gören tüm öğrencilerimizin sevgi,saygı,hoşgörü, dayanışma ve birlikte hareket edebilme duygularını geliştirmek adına yıl boyunca farklı sosyal projelerde yer almalarını sağlıyoruz.

TEMEL BİLİMLER SAĞLIK MESLEK LİSESİNDE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Sorumlu öğretmenler eşliğinde her yıl edebiyat, sanat, kültür ve spor alanlarında etkinlikler düzenleyerek öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine ve öz güven duygularının pekişmesine katkı sağlıyoruz.

SINAVSIZ 2 YILLIK ÜNİVERSİTE’DE OKUMA İMKANI

Sağlık Meslek Lisemizde okuyan öğrencilerimizin lise sonrası 2 yıllık üniversitelere sınavsız direkt geçiş hakları bulunmakta. Bu sayede lisede aldığı sağlık eğitimini üniversitede devam ettirme fırsatı bulunan öğrencilerimiz kariyerlerini ileriye taşıma bakımından büyük bir imkana da sahip olmaktalar.

NEDEN ÖZEL TEMEL BİLİMLER SAĞLIK MESLEK LİSESİNİ TERCİH ETMELİSİNİZ

Sağlık alanında eğitim veren en iyi ve en geniş olanaklara sahip Sağlık Meslek Lisesiyiz.
Okulumuza kayıt yaptıran öğrencilerimizin eğitim altyapılarını inceleyerek özel programlar uyguluyoruz.
Kaliteli öğretmen kadrosu ve modern sağlık eğitimi altyapısıyla öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları her türlü bilgi ve beceriyi en üst düzeyde öğrenmelerini sağlıyoruz.
Türkiye’nin en büyük hastanelerinde yıllarca başhemşirelik ve sorumlu hemşirelik yapmış öğretmenlerimizle sağlık eğitiminde fark yaratıyoruz.

"Eğitime Temelden Başlayın"
Temel Bilimler Okulları Ortaokul, Anadolu Lisesi, Teknoloji ve Tasarım Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi alanlarında binlerce öğrenciye eğitim vermekte. Siz de gelecekte hedeflerinize ulaşmak için Temel Bilimler Okullarını seçin. Kaliteli bir eğitim alarak geleceğinize yön verin.

Duyurulardan Haberdar Ol

2018  ©  Tüm Hakları Saklıdır. Temel Bilimler Koleji. | Web Tasarm: Sparfly LLC