fbpx

Teknoloji ve Tasarım Lisemize Hoşgeldiniz

İç Mekan Teknik Ressamlığı

İç mekân ressamlığı, meslek elemanının sahip olduğu iç mekân yerleşimlerini planlama ve bilgisayarla çizme yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretimin verildiği daldır. Binaların iç kısımlarının düzenlenmesi için sanat ve teknolojiyi kullanarak teknik çizim yapabilen kişidir.

İç Mekan Teknik Ressamlığı

Mimari Yapı Teknik Ressamlığı

İnşaat teknolojisi alanında mimari proje çizimi, röleve ve maket yapan kişidir. Mimari yapı teknik ressamlığı, şekil ve uzay ilişkilerini görebilen, ellerini ve gözlerini eş güdümlü olarak kullanabilen kişiler olmalıdır. Çizim yeteneğine sahip kişiler olmalıdır. Bu alanda verilen eğitim meslek liselerinin yapı inşaat programında 2005/2006 yıllında verilmeye başlamıştır.

Mimari Yapı Teknik Ressamlığı

Statik Yapı Teknik Ressamlığı

İnşaat teknolojisi alanında mimari projeleri hazır olan çizimlerin, betonarme ve statik projelerini el veya bilgisayarla çizebilen ve bu çizimlerin çıktıları doğrultusunda proje katlaması yaparak proje dosyası oluşturabilen nitelikli kişidir.

 

 

Statik Yapı Teknik Ressamlığı

Yapı İç Mekan Dekorasyonu

Binaların iç kısımlarının düzenlenmesi için sanat ve teknolojiyi kullanarak teknik çizim yapabilenkişidir.
– Yapılacak işlerin planını hazırlar veya hazır planı yorumlar ve uygular,

– Boş bir mekânın elektrik, su vb. donanım ihtiyacını da belirler,
– Mekâna uygun türde ve miktarda yapı malzemesini seçer,
– Kullanılacak malzemelerin hesabını yapar,
– Teknik çizim yapar,
– Özgün iç mekân tasarımları yapar.

Yapı İç Mekan Dekorasyonu

Gıda Teknolojileri Bölümü

Gıda teknolojisi programının amacı gıda hammaddeleri ve gıdaların bileşimi, gıda işleme, fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik kalite kontrolü, gıda güvenliği ve gıda mevzuatı hakkında teorik ve pratik bilgilere sahip olan, bu bilgi birikimi ile gıda sanayinde üretim ve kalite kontrol laboratuvarlarında ‘’Gıda Teknikeri” unvanı ile çalışabilecek insan gücünü yetiştirmektir.

Gıda Teknolojileri Bölümü

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?

"Eğitime Temelden Başlayın"
Temel Bilimler Okulları Ortaokul, Anadolu Lisesi, Teknoloji ve Tasarım Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi alanlarında binlerce öğrenciye eğitim vermekte. Siz de gelecekte hedeflerinize ulaşmak için Temel Bilimler Okullarını seçin. Kaliteli bir eğitim alarak geleceğinize yön verin.

Duyurulardan Haberdar Ol

2018  ©  Tüm Hakları Saklıdır. Temel Bilimler Koleji. | Web Tasarm: Sparfly LLC